Достапни линкови

Собраќајна несреќа во Пакистан, 16 жртви


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 16 лица загинале, а 7 биле повредени кога едно комбе паднало во провалија. Според нив, комбето било преоптоварено со околу 30 патници и несреќата се случила кога возачот изгубил контрола на тесниот планински пат. Провалијата била длабока околу 100 метри.

XS
SM
MD
LG