Достапни линкови

Временска прогноза - Претпладне сончево, попладне дожд


Времето претпладне ќе биде сончево, а попладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Кон крајот на денот локално е можна појава на невреме со интензивен пороен дожд и град. Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степени.

XS
SM
MD
LG