Достапни линкови

Израел продолжува со офанзивата во Појасот Газа


Изрелската војска соопшти дека ја продолжува офанзивата против палестинските милитанти во Појасот Газа по завршувањето на седумчасовното примирје. Премиерот Бенјамин Нетанјаху изјави дека воените операции во Газа ќе траат се додека долгорочно не биде воспоставен мир во Израел. Палестинците соопштија дека и покрај примирјето Израел извршил воздушен напад во бегалски камп, при кој загина едно дете, а 30 лица беа повредени.

XS
SM
MD
LG