Достапни линкови

Лавров во посета на Казахстан


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе го посети Казахстан на 6 и 7 август, каде ќе се сретне со неговиот колега Ерлан Идрисов. Според соопштението, на средбата ќе стане збор за билатералните односи, меѓународни и регионални прашања и соработката на политичко, економско и културно ниво.

XS
SM
MD
LG