Достапни линкови

Забрана за американски производи во Русија


Руските власти забранија увоз на уште неколку американски производи, поради западните санкции врз земјата заради поддршката на Москва на проруските сепаратисти во источна Украина и анкесијата на Крим. Според нив, била извршена проверка на живината и телешкото месо од САД, кои не биле според стандардите за квалитет. Во план е забрана и за увоз на американски бурбон.

XS
SM
MD
LG