Достапни линкови

Ирак-Милитантите ја презеле контролата врз неколку територии


Милитантите од Исламската држава соопштија дека ја преземале контролата врз повеќе територии во северен Ирак, откако освоиле неколку клучни градови во изминатиот викенд. Милитантите исто така заробиле десетици курски затвореници за време на судирите со курдските сили. Милитантите вчера ја преземаа контролата врз градот Сињар и други два помали града.

XS
SM
MD
LG