Достапни линкови

Спасувачките екипи во потрага по преживеани по земјотресот во Кина


Провинција Јунан, Кина, 04.08.2014

Спасувачките екипи во југо-западна Кина се обидуваат да пронајдат прежиевани под урнатините од земјотресот кој вчера го погоди тој регион. Досега се евидентирани најмалку 400 загинати и над 1800 повредени. Силниот дожд и оштетените патишта го оневозможуваат испраќањето на тешка техника во погодените региони, како и на неопходната помош. Државните медиуми јавија дека над 12 илјади објекти биле урнати, а околу 30 илјади оштетени.

XS
SM
MD
LG