Достапни линкови

Русија започнува 4-дневни воени вежби


Руската армија започнала 4-дневни воени вежби во централните и западните региони на земјата, вклучувајки ги областите во близина на границата со Украина. Интерфакс јави дека на вежбите биле вклучени и околу 100 воени авиони, како и неколку видови хеликоптери.

XS
SM
MD
LG