Достапни линкови

Во Бангладеш се насука Ферибот со 200 патници


Илустрација

Ферибот со околу 200 патници, се насукал во реката Падма, околу 30 километри од главниот град на Бангладеш, Дака. Засега нема информации за тоа колку луѓе загинале, а официјални претставници изјавија дека 40 патници биле спасени. Според локалната полиција, причина за несреќата била преоптовареноста на фериботот.

XS
SM
MD
LG