Достапни линкови

Израел објави седумчасовен прекин на огнот


Израел објави седумчасовен хуманитарен прекин на огнот во поголемиот дел од Појасот Газа. Министерството за одбрана соопшти дека прекинот на огнот почнува во 9 часот утринава по средноевропско време, но предупреди дека израелската војска ќе возврати ако биде нападната. Министерството соопшти дека примирјето не се однесува на областите околу градот Рафа во јужниот дел на Газа каде што израелските сили се уште оперираат.

XS
SM
MD
LG