Достапни линкови

Уште еден познат борец за права уапсен во Азербејџан


Расул Јафаров утринава е приведен под сомневање за даночна евазија, негално претприемништво и злоупотреба на позицијата. Судот во Баку му одреди на Јафаров три месеци притвор додека истрагата против него не се спроведе. Тој веќе има забрана за патување во странство. Нeговото приведување доаѓа три дена откако познатитиот борец за права Лејла Јунус беше уапсена заедно со нејзиниот сопруг Ариф. Тие се осомничени за предавство, даночна евазија и нелегално претприемништво.

XS
SM
MD
LG