Достапни линкови

Десетици мртви во експлозија во фабрика во Кина


Во експлозија во фабрика во источна кинеска провинција загинаа најмалку 65 луѓе а повеќе од сто се повредени. Државните медиуми јавија дека експлозијата се случила утринава во фабрика за производство на автомобилски делови во градот Куншан кој се наоѓа на околу илјада километри јужно од Пекинг.
Во тек се напорите за спасување и официјалната истрага за причината за експлозијата.

XS
SM
MD
LG