Достапни линкови

Порошенко-Конфликтот не е причина за одложување на реформите


Украинскиот претседател Петро Порошенко

Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави денеска дека не смее да се дозволи поради воениот конфликт со проруските сепаратисти во источниот дел на земјата да биде одложено спроведувањето на реформите. Тој во телевизиско интервју порача дека војната не е причина за одложување на реформите. Парламентот вчера одобри закон со кој владата ќе ги добие потребните финансии за армијата.

XS
SM
MD
LG