Достапни линкови

Тензично на границата помеѓу Азербеџан и Нагорно Карабах


Ситуацијата покрај границата помеѓу Азербеџан и отцепениот регион Нагорно Карабах е тензична. Медиумите јавија дека 9 азербејџански војници загинале во синоќешните судири со ерменските војници. Азербејџанското министерство за одбрана соопшти дека ерменски групи се обиделе да навлезат во територијата на земјата. Се уште нема реакција од Ерменија.

XS
SM
MD
LG