Достапни линкови

Украина-70 експерти на местото на падот на малезискиот авион


Дел од австралиските експерти во Украина

Холандските власти соопштија дека тим од 70 меѓународни експерти ќе работат местото каде падна малезискиот патнички авион во источна Украина. Според соопштението, холандските и австралиските експерти вчера пристигнале на местото. Тие ќе извршат пребраување на неколку локации околу местото. Напорите за собирање на пресотанатите тела на жртвите беше оневозможено поради борбите помеѓу украинските сили и проруските сепаратисти.

XS
SM
MD
LG