Достапни линкови

Времето променливо и нестабилно


Greece -- A natioanl flag flies under a cloudy sky in Athens, 15Apr2011

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен.

Во Скопје променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG