Достапни линкови

Судири во близина на местото на падот на малезискиот авион


Проруски сепаратисти

Во неспоредна близина на местото на падот на малезискиот патнички авион имало судири помеѓу украинските сили и проруските сепаратисти, а експлозии се слушале во близина, според извештаите. Претходно украинските власти прогласија еднодневно примирје. ОБСЕ исто така соопшти дека нејзините набљудувачи придружени од холандските и австралиските експерти успеле да пристапат до местото каде се урна авинот.

XS
SM
MD
LG