Достапни линкови

Експертите стигнале до местото на падот на малезискиот авион


Остатоци од малезискиот авион

ОБСЕ соопшти дека нејзините набљудувачи придружени од холандските и австралиските експерти пристигнале на местото на падот на малезискиот патнички авион во источна Украина. На тимот му беше оневозможен пристапот до местото поради неколку дневните жестоки борби помеѓу украинските сили и проруските сепаратисти. Украинската војска претходно прогласи еднодневно примирје.

XS
SM
MD
LG