Достапни линкови

Украинската армија прогласи едно-дневно примирје


Украина денеска соопшти дека прогласува едно-дневен прекин на воените операции против про-руските сепаратисти во источна Украина. Според образложението, овој потег е одговор на апелот на генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун за прекин на борбите со цел да се овозможи пристап до местото на падот на малезијскиот патнички авион.

XS
SM
MD
LG