Достапни линкови

Времето денеска - нестабилно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови од земјата.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во Скопје променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе биде до 31 степен.

XS
SM
MD
LG