Достапни линкови

Израел повторно со напади во Газа, 15 жртви


Оштетени домови во Газа по израелските напади.

Најмалку 15 Палестинци загинале, а 160 биле повредени во Појасот Газа во израелски воздушен напад на еден пазар, соопшти министерството за здравство. Жители соопштија дека израелски ракети и гранати го погодиле реонот Шејаиа, кој се наоѓа на префиреијата на градот Газа. Портпаролот на министерството за здравство, Ашраф ал Кидра изјави дека во денешните напади загинале 90 лица.

XS
SM
MD
LG