Достапни линкови

Северна Кореја истрелала четири проектили


Јужна Кореја соопшти дека нивниот северен сосед истрелал четири проектили во океанот на источниот брег. Според соопштението, Северна Кореја истрелала два проектили рано изутрина, а два попладне. Јужно Корејските медиуми јавија дека проектилите не успеале да стигнат до океанот и дека паднале на територијата на Севрена Кореја.

XS
SM
MD
LG