Достапни линкови

Израел прогласи привремено примирје во Газа


Израелската војска прогласи четиричасовно хуманитарно примирје во некои реони на Појасот Газа, кое започнува во три часот попладне според локалното време. Војската притоа ги предупреди жителите на Израел да не се враќаат во реоните кои ги евакуирале. Во денешните израелски бомбардирања врз Газа, загинале десетици луѓе, вклучувајки и 16 во училиштето на Обединетите Нации.

XS
SM
MD
LG