Достапни линкови

Истражителите без пристап до местото на несреќата во Украина


Остатоци од малезискиот патнички авион

Меѓународните истажители повторно не успеале да стигнат до местото каде се урна малезискиот патнички авион во источна Украина поради борбите помеѓу проруските сепаратисти и владините сили. Според соопштението, конвојот со холандски експерти нема да патува до местото на несреќата од безбедносни причини. Холандските и австралиските истражители се обидуваат да стигнат до местото веќе неколку дена.

XS
SM
MD
LG