Достапни линкови

Пакистан-Убиени 7 милитанти при напад на контролен пункт


Пакистанските власти соопштија дека безбедносните сили спречиле напад на контролен пунк во близина на границата со Авганистан, при што загинале најмалку 6 милитанти, а 9 биле повредени. Според нив, околу 70 милитанти го нападнале пунктот во реонот Дир. Милитантите од двете страни на границата често извршуваат напади.

XS
SM
MD
LG