Достапни линкови

Експлозија во предградие на Каиро, тројца загинати


Три лица загинале при експлозија на автомобил бомба во местото Гиза, предградие на Каиро, јави египетската државна телевизија. Тројцата загинати биле во автомобилот кој експлодирал, веројатно, предвреме, бидејки, според полицијата, тие имале намера да извршат терористички напад.

XS
SM
MD
LG