Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне пороен дожд


Времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне, најпрвин во западните делови ќе биде нестабилно, проследенo со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и силни електрични празнења и град, а на места процесите ќе бидат застапени и во форма на невреме.Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

XS
SM
MD
LG