Достапни линкови

ЕУ со нови санкции врз осум лица


Лидерите на ЕУ се согласиле да спроведат нови санкции врз осум индивидуи. Четири блиски деловни соработници на рускиот претседател Владимир Путин и четири лица за кризата во Украина. Имињата на лицата се очекува утре да бидат објавени. Амбасадорите на земјите членки на ЕУ се среќаваат денеска во Брисел, каде се очекува да бидат одобрени санкции против Русија кои се однесуваат на финансискиот, енергетскиот и одбрабениот сектор.

XS
SM
MD
LG