Достапни линкови

Судири во Либија, 30 жртви


Најмалку 30 лица загинале во борбите во источниот либиски град Бенгази за време на тешките судири помеѓу владините сили и исламистичките борци. Либија со новите немири во Бенгази и борбите помеѓу спротиставените милитанти во Триполи во изминатите две недели се соочува со најголемиот облик на насилство по соборувањето на поранешниот претседател Моамер Гадафи.

XS
SM
MD
LG