Достапни линкови

Камерон на средба со семејствата на жртвите од малезискиот авион


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ќе се сретне со семејствата на жртвите од малезискиот патнички авион кој се урна во источна Украина. Според соопшетнието, Камерон ги поканил семејствата за да им изрази сочуство за нивната загуба, како и да разговара со нив за меѓународната истрга околу причините за несреќата и натамошната поддршка на британската влада. Сите 298 патници и членови на екипажот загинаа, меѓу кои и десет Британци.

XS
SM
MD
LG