Достапни линкови

Времето денеска-сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен и слаб локален дожд.

Температурата до 25 до 36 степени.

Во Скопје слично време со температура до 33 степени.

В среда преку денот времето ќе биде сончево и топло, а кон крајот на денот ќе има нестабилност со пороен дожд и грмежи, кои ќе продолжат и преку ноќта. Нестабилно со поројни врнежи и грмежи ќе биде и в четврток и в петок

XS
SM
MD
LG