Достапни линкови

САД и европските лидери со нови санкции против Русија


Лидерите на САД, Британија, Франција, Германија и Италија се согласиле за време на нивниот заеднички телефонски разговор да спроведат нови санкции врз Русија поради нејзината улога во кризата во Украина. Според соопштението на кабинетот на францускиот претседател, петте лидери ја потврдиле нивната намера за усвојување нови мерки против Русија. Се уште не се знае за какви санкции станало збор.

XS
SM
MD
LG