Достапни линкови

Нимиц без нов предлог за името


Медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц

Медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц денеска попладне пристигна во Скопје. Најголем дел од официјалните средби со македонските власти најави дека се закажани за утре. Нимиц при пристигнувањето изјави дека не носи нов предлог за името. Но, според него се што е поврзано со преговорите веќе е во неговата глава. Од Скопје во среда Нимиц ќе отпатува за Атина.

XS
SM
MD
LG