Достапни линкови

Лисенко-малезискиот авион бил погоден од шрапнел


Портпаролот на украинскиот Совет за безбедност Андриј Лисенко

Портпаролот на украинскиот Совет за безбедност Андриј Лисенко изјави дека анализите на црните кутии покажуваат дека малезискиот патнички авион бил погоден од шрапнел и претрпел масивна експлозивна дикомпресија. Меѓународните истражители се уште не изглегле со нивни заклучоци од анлизата на црните кутии. Сите 298 патничи и членови на екипажот загинаа при падот на авионот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG