Достапни линкови

Милитанти на Боко Харам ја киднапираа сопругата на заменик премиерот на Камерун


Милитанти на Боко Харам од Нигерија ја киднапирале сопругата на заменик премиерот на Камерун и еден регионален верски лидер. Во прекуграничниот упад во камерунскиот град Колофата, учествувале околу 200 милитанти, при што неколку лица биле убиени.

Милитантите на Боко Харам, во април годинава киднапираа околу 200 нигеријски ученички, а одговорни се и за неколку бомбашки напади и масакри во Нигерија.

XS
SM
MD
LG