Достапни линкови

Малезијската влада преговара за примирје во источна Украина


Малезијската влада преговара за примирје меѓу Украина и со про-руските сепаратисти со цел истражителите да добијат пристап до местото на падот на малезијскиот патнички авион. Официјален претставник на Малезија изјави дека станува збор за примирје на радиус од 35 километри. Поради борбите во тој дел од источна Украина, вчера холандските и австралијските полицајци не можеа да отидат на местото на несреќата.

XS
SM
MD
LG