Достапни линкови

Времето денеска облачно и топло


Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а дневната од 22 до 33 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до 18 и дневна до 30 степени. Во Охридско-преспанскиот регион утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 27 степени. Во Дојранско утринската температура ќе се изнесува 21, а дневната 33 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

XS
SM
MD
LG