Достапни линкови

Нетанјаху рече дека израелските операции во Газа ќе продолжат


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рече дека израелските воени операции во Газа ќе продолжат и дека тој го обвинува Хамас за кршење на прекинот на огнот. Неговите забелешки на американската телевизиска мрежа Ен-Ен дојдоа откако Хамас се согласи на 24-часовно хуманитарно примирје во конфликтот со Израел во Појасот Газа. Сепак, Израел веќе го откажаа свој 24-часовен прекин на огнот претходно во текот на денов откако Хамас истрела проектили во јужен и централен Израел.

XS
SM
MD
LG