Достапни линкови

Се одбележува 51 година од катастрофалниот земјотрес во Скопје


Делегација на Собранието на Република Македонија, предводена од потпретседателот Антонио Милошоски, ќе положи цвеќе пред споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес. Пред споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес на градските гробишта во Бутел цвеќе ќе положи делегација на Град Скопје.

Во организација на Црвениот крст на Град Скопје ќе се одржи традиционална крводарителска акција.

XS
SM
MD
LG