Достапни линкови

Протести во Иран за поддршка на Палестинците


Протестите во Иран за поддршка на Палестинците

Во Иран денеска се одржаа протести во знак на поддршка на Палестинците додека продолжува израелската офанзива врз Појасот Газа. Државните медиуми јавија дека милиони луѓе учествувале на протестите по повод традиционалниот ден за поддршка на Палестинците. Иранскиот претседател Хасан Рохани говорејќи пред демонстрантите во Техеран ги повика муслиманите да покажат единство и отпор против Израел.

XS
SM
MD
LG