Достапни линкови

Талибанци убиле 14 цивили во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека талибанците убиле 14 лица кои патувале од Кабул во западниот дел на земјата. Според властите, вооружена група стопирала два минибуса и ги егзекутирала цивилите покрај патот. Меѓу загинатите има три жени и едно дете. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG