Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со услови за дожд и грмежи


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 27 до 35 степени.Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

XS
SM
MD
LG