Достапни линкови

Нападнато училиште во Газа, седум жртви


Напад на Израел врз Појасот Газа

Палестинските власти соопштија дека најмалку седум лица загинале, а многу биле повреди во израелскиот напад на едно училиште на ОН во Појасот Газа. Според властите, во училиштето имало стотици луѓе кои објектот го користеле како засолниште од нападите во реонот. Неименуван извор од ОН соопшти дека има неколку повредени и жртви во инцидентот.

XS
SM
MD
LG