Достапни линкови

Убиени две жени од Финска во Авганистан


Телата на двете убиени жени од Финска

Две жени од Финска кои работеле за невладина организација во Авганистан биле убиени во покраината Херат. Локалните власти соопштија дека двајца вооружени мажи на моторцикл отвориле оган кон жените кои се превезувале во такси. Тие работеле за невладина организација која се занимавала со помош на луѓе со ментално здравствени проблеми. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG