Достапни линкови

САД ја укинаа забраната за летови кон Израел


САД ја укинаа забраната за летови до Израел, но останува предупредувањето дека ситуацијата и натаму е критична поради интензивните борби во Појасот Газа. Американската федерална агенција за воздухопловство, пред два дена објави забрана за летови кон Израел, откако ракета истрелана од Хамас погоди куќа во близина на аеродромот во Тел Авив. Потоа и неколку европски авио-компании ги прекинаа летовите кон Тел Авив.

XS
SM
MD
LG