Достапни линкови

Нападнат конвој во Ирак, најмалку 60 загинати


Најмалку 60 лица биле убиени при напад на автобус кој превезувал затвореници во близина на Багдад. Автобусот најнапред налетал на мина, а потоа бил нападнат од милитанти. Најголемиот дел од убиените биле затвореници, но имало и загинати полицајци.

XS
SM
MD
LG