Достапни линкови

Русија демантира дека соборила украински воени авиони


Руското министерство за одбрана ги демантира тврдењата на Киев дека проектилите со кои вчера беа соборени два украински авиона биле истрелани од Русија. Американскиот Стејт Департмент оцени дека доколку се точни тврдењата на Киев за соборувањето на воените авиони, тоа би било уште една потврда дека про-руските сепаратисти користат современо оружје земја – воздух, кое им го доставува Русија.

XS
SM
MD
LG