Достапни линкови

Продолжува пренесувањето на телата на настраданите


Повеќе тела на жртвите од соборениот Малезиски авион се очекува да бидат пренесени во Холандија денеска , по двата авини со кои беа пренесени 40 ковчези со телата на жртвите во холандскиот град Ајдховен На церемонијата вчера присуствуваа роднини на жртвите, холандскиот крал и кралица, премиеротот Марк Рут и претставници на други земји , кои загубуја свои граѓани. На аеродромот знамињата на 11-те земји, кои загубија граѓани во несреќата беа на половина копје. Во меѓувреме Украина соопшти дека вчера биле соборени два укрински борбени авиони со ракети кои биле истрелани од руска територија.

XS
SM
MD
LG