Достапни линкови

Украина-Двата авиони биле соборени со ракети


Украинската војска соопшти дека нивните два борбени авиони биле соборени со ракети кои биле истрелани од руска територија. Украинските власти ги обвинуваат проруските сепаратисти за нападот на авионите во источна Украина. Сепаратистите претходно соопштија дека тие собориле два авиони во близина на градот Снижне.

XS
SM
MD
LG