Достапни линкови

Авионска несреќа во Тајван, 51 жртва


Илустрација

Најмалку 51 лице загинало, а неколку се повредени кога еден патнички авион на Трансазија морал принудно да слета во Тајван. Според првичните информации, авионот тешко слетал на пистата на аеродромот на островот Пенгу. Тајванските власти соопштија дека авионот се запалил по слетувањето и најверојатно превезувал 58 патници.

XS
SM
MD
LG